Oczyszczalnie biologiczne jarosław

    Na czym polega biologiczne oczyszczanie ścieków?

    Oczyszczalnie biologiczne to inaczej mówiąc, przydomowe oczyszczalnie ścieków, które w minionych latach są coraz znane. Jest to ekologiczna metoda oczyszczania ścieków, która prowadzi do istotnych oszczędności – nie potrzebuje bowiem wydatków ponoszonych na kanalizację. Nie trzeba jej wypompowywać, jest przyjazna dla środowiska i nie powoduje komplikacji w stosowaniu.
    Przydomowe oczyszczalnie biologiczne wykorzystują proces fermentacji, której dokonują żywe kultury bakterii beztlenowych. Prowadzą one do rozpadu cząstek organicznych, a wynikiem procesu jest pozyskanie oczyszczonej wody, osadu i dwutlenku węgla. Bakterie rozkładają szkodliwe substancje zawarte w ściekach przetwarzając je na dwutlenek węgla a przy tym pokarm, służący do dalszego rozmnażania się kolonii. Do przydomowych oczyszczalni konieczne jest regularne dodawanie żywych bakterii przeznaczonych celowo do oczyszczalni – koszt zaopatrywania flory bakteryjnej oczyszczalni w skali miesiąca wynosi od kilku do kilkunastu złotych, co zależy od okazałości oczyszczalni biologicznej. Aplikuje się je w niezwykle prosty sposób, wystarczy tylko wrzucić tabletkę do muszli klozetowej albo umywalki.


    Możliwość komentowania jest wyłączona.

    Domki letniskowe Jeszcze kilka lat temu, ludzie masowo przyjeżdżali do miast, z nadzieją na lepsze życie. Dzisiaj jednak, miasto męczy jego mieszkańców, z całą pewnością, wyszukiwanie frazy "domki letniskowe budowa" wzrosło kilkukrotnie. Jednak, niestety nie jest to takie proste. Przede wszystkim potrzebujemy odpowiedniej działki. Nie możemy postawić domku letniskowego gdziekolwiek. Potrzebujemy wielu pozwoleń oraz odpowiedniego planu. Koszt jest stosunkowo niski, ale musimy liczyć się z tym, że poza kupnem materiałów, zapłacimy również za prace architekta oraz budowlańców. Oczywiście, nie musimy zamawiać indywidualnego projektu, specjalnie dla nas. Wiele firm oferuje możliwość kupienia gotowych projektów. Z pewnością, nie będą one oryginalne oraz idealnie dopasowane do naszych potrzeb, ale pozwoli nam to zaoszczędzić sporo pieniędzy, które zdecydowanie rozsądniej wydać na materiały lepszej jakości. Dom letniskowy to z pewnością świetna inwestycja, Każdemu przyda się miejsce, w którym może wypocząć, z dala od miasta. sitemap